تفاوت های اردوگاه حسین(ع) با اردوگاه یزید / عبرت عاشورا

 

اردوگاه حسینیان ، اردوگاه عشق به خدا و معنویت است، اما اردوگاه یزیدیان، اردوگاه غفلت از خداست. هر جا دیدید در مکانی نماز می‌خوانند عشق به حسین هم در آنجا وجود دارد و این ویژگی اردوگاه حسین است و هر جا دیدید گناه موج می‌زند آنجا اردوگاه یزید است حال هر کجا که می‌خواهد باشد. 

 اردوگاه حسین (ع) اردوگاه بصیرت است و آن‌ها دشمن‌شناس هستند و در موضع حق خود پافشاری می‌کنند و آنجاست که حق و باطل روشن می‌شود، اما اردوگاه یزیدیان بی‌بصیرتی است. 

 اردوگاه حسینیان اردوگاه ولایت‌مداری است و ابوالفضل (ع) از امامت و ولایت حمایت کرد اما اردوگاه یزیدیان اردوگاه ولایت‌ستیزی است و دیدیم که در کربلا ولی‌خدا را مورد بی‌مهری قرار داده و ایشان را به شهادت رساندند. 

 اردوگاه حسینیان اردوگاه وفاداری به دین و ارزش‌ها است اما اردوگاه یزیدیان اردوگاه خیانت به پیمان، دین و ارزش‌ها است. اردوگاه حسین (ع) اردوگاه وحدت حول ولایت است و در رجز‌ها روح این رجزها حسینی است و عباس (ع) می‌گفت: من فدای حسین هستم. 

 برای حضرت ابوالفضل (ع) و برادرانش امان‌نامه آوردند و حتی در وسط میدان جنگ برای حضرت علی‌اکبر امان‌نامه آوردند، اما دیدیم که حسینیان جان خود را فدای دین و حسین (ع) کردند. 

 اردوگاه یزیدیان تاختن بر بدن حسین (ع) و گرفتن جایزه دنیایی بود اما اردوگاه حسینیان اردوگاه شجاعت است و همه آن‌ها رجز داشتند و اردوگاه یزیدیان اردوگاه بزدلی بود.

اردوگاه حسین (ع) اردوگاه طرفداری از حق است و اردوگاه یزیدیان اردوگاه طرفداری از باطل است. اردوگاه حسین (ع) اردوگاه اخلاق‌مداری است و حتی در آخرین لحظات امام‌حسین (ع) فرمودند، در کربلا جار بزنید آن‌ها که حق‌الناس بر گردنشان است جایشان در کربلا نیست اما اردوگاه یزیدیان اردوگاه زیر پا گذاشتن اخلاق است.

 اردوگاه حسین (ع) اردوگاه حجاب و عفاف است و تا آخرین لحظه حسین (ع) به فکر حجاب، عفاف و حفظ زنان اردوگاه خود بود اما اردوگاه یزیدیان اردوگاه تلاش در جهت عفت‌زدایی بود.

 همه این ویژگی‌های‌ اردوگاه حسین (ع) را اگر بخواهیم یکجا ببینیم باید به زیارت حضرت ابوالفضل (ع) برویم و عشق به خدا، شهادت و ولایت‌مداری از خصوصیات بارز حضرت ابوالفضل (ع) است و ایشان این افتخار را داشت که سید‌الشهدا به وی فرمود حسین تو را صدا می‌کند، لذا داغ شهادت ابوالفضل (ع) همه را سوزاند و سخت‌ترین داغ پس از شهادت امام‌حسین (ع)، داغ شهادت ابوالفضل (ع) است.

بخش هایی از سخنان آیت‌الله سید‌ احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در جمعه هشتم محرم

/ 5 نظر / 9 بازدید
طهورا

سلام صبا جان پیغامم را گرفتی ؟

ققنوس

قشنگ و آموزنده بود ولی کو گوش شنوای بعضیا انشاالله که خدا هممون رو عاقبت بخیر کنه ممنون[لبخند]

جواد اقایی

دوباره عاشورا در عاشورا مي شود با مظلوميت و غريبي حق ... و چه بايد كرد بااين عمر سعدها و ابنا’ الزیاد؟؟؟ کربلا ببینمتان یا علی

سهیل

سلام با مطالب زیر به روز هستم حتما ببینید 1 نقد و بررسي چند حديث مشهور 2محکمات و متشابهات در روايات مهدي موعود راستی اگه با تبادل لینک موافق بودی منو با اسم دین و زندگی لینک کن، بعد خبرم کن تا با اسمی که دوست داری لینکت کنم