قسمت جدید سریال "ادب مرد به ز دولت اوست" توسط سبزها در دانشگاه خواجه نصیر

وقتی حامیان موسوی از سخنان امام(ره) می‌ترسند

خبرگزاری فارس: مجری برنامه قبل از حضور صفارهرندی در آمفی تئاتر دانشگاه، بیاناتی از امام خمینی (ره) را در خصوص استکبار جهانی قرائت کرد که حامیان سبز در مقابل آن شعار "نترسید نترسید ما همه با هم هستیم " را سر دادند. این افراد اعلام نکردند که چرا باید از سخنان امام خمینی(ع) بترسند؟


به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس محمد‌حسین صفار‌هرندی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بعدازظهر امروز در نشست دانشجویی سالگرد 13 آبان در آمفی‌تئاتر دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر‌الدین طوسی حضور پیدا کرد که این نشست حاشیه‌هایی را به همراه داشت:

* قبل از حضور صفار هرندی در آمفی تئاتر دانشگاه عده‌ای از حامیان میرحسین موسوی که در انتهای آمفی‌ تئاتر تجمع کرده بودند با در دست داشتن پلاکارد‌ و نماد‌های سبز رنگ و با شعار مرگ بر دیکتاتور قصد داشتند از همان ابتدا جو نشست را ملتهب کنند.

* مجری برنامه قبل از حضور صفار هرندی در آمفی تئاتر دانشگاه، بیاناتی از امام خمینی (ره) را در خصوص استکبار جهانی قرائت کرد که حامیان سبز در مقابل آن شعار "نترسید نترسید ما همه با هم هستیم " را سر دادند. این افراد اعلام نکردند که چرا باید از سخنان امام خمینی(ع) بترسند؟

* جمع زیادی از دانشجویان حاضر در جلسه نیز با در دست داشتن تصاویری از مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) علیه حامیان موسوی شعار داده و از آنها دعوت می‌کردند که به جای هیاهو و رفتار دون شأن دانشگاه، به گفتگو و طرح سوال از صفارهرندی روی آورند.

* پس از ورود صفار هرندی به آمفی‌تئاتر دانشگاه و هنگامی که سخنران نشست از وی دعوت کرد تا در محل سخنرانی حضور پیدا کند حامیان موسوی با هو کشیدن‌های مداوم و شعارهای " ننگ ما ننگ ما وزیر ارشاد ما " سعی داشتند جو سالن را ناآرام کنند. صفار هرندی در پاسخ به آنان گفت: حق با شماست، وزیر ارشاد شما اکنون در خارج از کشور است و تعداد همسرانی که اختیار کرده مایه شرم وی شده و این وزیر ارشاد دولت اصلاحات از ترس همسران خود به خارج از کشور پناه برده است.
دانشجویان حاضر در سالن در این هنگام با دست زدن سخنان صفار هرندی را تایید کردند.

* هنگامی که صفار هرندی قصد داشت سخنان خود را آغاز کند حامیان موسوی با شعار " یاحسین میرحسین " سعی داشتند اجازه ندهند تا صفار هرندی سخنرانی خود را آغاز کند. و صفار هرندی در مقابل این اقدام آنان اظهار داشت: انشاء‌الله خداوند به میرحسین موسوی کمک کند تا وی از این مخمصه خارج شود. وی افزود: این یا حسینی که شما سر می‌دهید همانی است که عده‌ای در کربلا سر می‌دادند تا صدای حسین‌بن‌علی (ع) به گوش کسی نرسد.

* حامیان میرحسین موسوی سپس شعار " بسیجی واقعی همت بود و باکری را " سر دادند که صفار هرندی در پاسخ آنها گفت: همین طور است شهدای واقعی همت، باکری و سردار شوشتری بوده‌اند.

* صفار هرندی در واکنش به شعار " نصر‌من‌الله و فتح‌ قریب مرگ بر این دولت مردم فریب " حامیان موسوی خاطرنشان کرد: مشخص است که چه کسانی در زمان حکومت خود مردم فریبی می‌کردند.
در این حین حامیان موسوی با حمله به سمت تریبون محل برگزاری نشست که با واکنش عده‌ای از دانشجویان همراه بود با آنان به درگیری فیزیکی پرداختند. پس از این اقدام حامیان موسوی، سالن برگزاری نشست بسیار ملتهب شد و در مقابل اقدامات حامیان موسوی، دانشجویان شرکت کننده در این نشست شعار " مرگ بر منافق " را سردادند.

* این عده از حامیان سبز که تا این لحظه نتوانسته بودند به اهداف خود برسند، در حرکتی عجیب پشت به سالن و سخنران نشسته و شعارهایی را علیه صفارهرندی سر دادند که این اقدام آنان موجب خنده دانشجویان حاضر در سالن شد که این حرکت حامیان موسوی را ناشی از درماندگی و عدم آمادگی برای شنیدن سخن مخالف می‌دانستند.

* صفارهرندی در پاسخ به شعار این گروه افراطی که شعار "تا احمدی‌نژاده، هر روز همین بساطه " را سر می‌دادند، خاطرنشان کرد: پس از نظر شما که مثلا معنی دیکتاتوری و دموکراسی را فهمیده‌اید، کسانی که 24 میلیون رأی آورده‌اند باید حکومت را به کسانی که نیمی از این رأی را آورده‌اند را باید تحویل دهند؟

* حامیان موسوی که تا پایان مراسم پشت به محل برگزاری نشست و سخنران جلسه کرده بودند شعار " بلند‌گو را خاموش کن " را سر می‌دادند که صفار هرندی به واکنش به این شعار آنان گفت: شما حرف حساب را گوش کنید و تا نوبت من است حرفی نزنید و هر گاه نوبت به شما شد بنده گوش می‌کنم.

* صفارهرندی در ادامه جلسه خطاب به حامیان موسوی گفت: شما که دوستان خوبی برای خاتمی نبودید و در دوران دولت اصلاحات از وی عبور کردید و حالا هم به جایی خواهید رسید که از موسوی نیز عبور خواهید کرد و ما نگران مخالفت‌‌های شما نیستیم.

* حامیان میرحسین موسوی که کنترل عصبی خود را از دست داده بودند در این هنگام شروع به فحاشی مستقیم به صفار هرندی کردند که صفار هرندی در پاسخ اظهار داشت: باید برای شما درس اخلاق گذاشت. شما باید در کلاس اول دبستان بنشینید تا برایتان مشخص شود که عدد 24 بزرگتر است یا عدد 13!

* صفار هرندی در ادامه و در خصوص شعار "بسیجی واقعی، همت بود و باکری " حامیان موسوی تاکید کرد: شما فقط حامیان بسیجیانی هستید که به شهادت رسیده‌اند و اگر همت اکنون زنده بود معلوم نبود شما چه بلایی سر وی می‌آوردید اما باید توجه داشته باشید همت همان کسی بود که به عنوان اولین فرمانده در منطقه لبنان حاضر شد و به مبارزه با رژیم صهیونیستی پرداخت .

* صفار هرندی در پاسخ به شعار حامیان سبز مبنی بر "روحانی واقعی منتظری و صانعی " نیز تصریح کرد: قابل توجه شما، منتظری همان کسی است که از سوی امام خلع شد.

* در ادامه این نشست، حامیان موسوی که دیگر تاب سخنان صفارهرندی را نداشتند و ترجیح می‌دادند به نحو دیگری جامعه مدنی را تعریف کنند، کیسه‌های کفش و دمپایی را در میان خود توزیع می‌کردند که صفارهرندی در این خصوص گفت: اکنون من شنیده‌ام که یک کیسه کفش و دمپایی در میان شما پخش شده است اما بدانید منتظر‌الزیدی با جسارت مثال‌زدنی رودرو در مقابل بوش ایستاد و کفشش را به سوی وی پرت کرد. نه مثل شما که پشت محل برگزاری نشست کرده‌اید.

* سپس حامیان موسوی کاندیدای شکست خورده انتخابات قصد داشتند این کفش‌ها را به سمت صفارهرندی پرتاب کنند که دانشجویان حاضر در نشست، مقابل تریبون محل برگزاری سخنرانی حائل درست کرده و اجازه این کار را را ندادند.

* مجری این نشست در این هنگام پشت تریبون آمده و خطاب به حامیان سبز گفت: لازم است که شأن این جلسه را حفظ کنید و در پایان سخنرانی آقای صفار‌هرندی به شما نیز وقت داده می‌شود تا به بیان دیدگاه‌های خود بپردازید که در مقابل حامیان سبز‌رنگ شعار " ارزشش و نداره " را سردادند و صفار هرندی در پاسخ اظهار داشت: بنده آنچه شرط بلاغ بود برای کسانی که گوش شنیدن داشتند گفتم.

* صفار هرندی در ادامه خطاب به حامیان موسوی خاطرنشان کرد: ما دروغگو‌ها را شناخته‌ایم آنها کسانی هستند که ترانه موسوی را کشته پنداشتند و بر سر قبرهای خالی رفته‌اند و در مراسم‌های ترحیم خیالی شرکت کرده‌اند.

* حامیان میرحسین موسوی که از جواب‌های صفار هرندی خشم‌گین شده بودم، مجددا به فحاشی روی آوردند که صفار هرندی در پاسخ گفت: شما همان کسانی هستید که پس از مشخص شدن دروغ بودن 72 تن کشته خیالی، با نهایت شرمساری اسامی آنان را که در سایت‌های خون درج کرده بودید از روی سایتتان حذف کردید.

* صفار هرندی در پاسخ به همهمه‌های حامیان موسوی نیز گفت: این همان صدایی است که در کربلا هم شنیده شد و من امیدوارم که شما برای امثال کروبی و میرحسین موسوی بیش از این دردسرهای که خلق کرده‌اید را ادامه ندهید.

/ 1 نظر / 9 بازدید
صبا منتظر منجي

با توجه به وحشي گريهايي كه در خيابانهاي تهران انجام دادند و اموال عمومي و بيت المال و مسجد را به‌ آتش كشيدند. بيش از اين ازشون توقع نمي رفت.