کسانی که دچار امراض بداخلاقی در زمینه سیاست هستند، گرایش به بیگانگان دارند

کسانی که امید به سقوط نظام و گرایش به بیگانه دارند، از نظر فقهی مرتکب حرام شده و از نظر حقوقی باید محاکمه شوند.

 
آیت الله جوادی آملی

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در قم اظهار داشت: اگر کسی از نظر سیاسی گرایش به بیراهه و بیگانه داشته باشد از نظر فقهی مرتکب حرام شده و از نظر حقوقی باید محاکمه شود و از دیدگاه اخلاقی این گونه افراد دچار مرض سیاسی و اخلاقی هستند.
وی گفت:
کسانی که دچار امراض بداخلاقی در زمینه سیاست هستند، گرایش به بیگانگان دارند و با امید به سقوط نظام و بازگشت طاغوت، با رسانه های ضدانقلاب، آمریکایی و اسرائیلی تعامل برقرار می کنند.
استاد حوزه علمیه قم افزود:
اگر افرادی که به امراض مختلف سیاسی دچار هستند، مورد مراقبت و درمان قرار نگیرند جامعه را بیمار می کنند.
آیت الله جوادی آملی به جایگاه علم اخلاق در رشد و تعالی فرد و جامعه اشاره کرد و گفت:
اخلاق از علوم انسانی است و معرفت در علوم انسانی بدون شناخت آدمی میسر نیست.
وی ادامه داد: علم اخلاق با سایر علوم انسانی مرتبط است یعنی اخلاق با علم فقه، حقوق، عرفان و فلسفه ارتباط دارد ولی از این علوم جدا است.
امام جمعه قم با اشاره به تفاوت اخلاق و عرفان تصریح کرد: هدف علم اخلاق تداوم صحت و سلامت در ابعاد مختلف روح آدمی و یا مداوا کردن امراضی است که روح به خاطر تعلقات مختلف به آن دچار شده است ولی هدف عرفان بهشتی شدن نیست بلکه هدف مشاهده بهشت و جهنم است.
وی اضافه کرد:
اخلاق طبیب، معمار و هنر روح است و سلامت و مرض وجود آدمی به آموختن این علم و به میزان آگاهی افراد از مسائل مربوط به آن بستگی دارد.
وی در پایان به جامعیت قرآن کریم اشاره کرد و بیان داشت:
در قرآن کریم علاوه بر تبیین مسائل فقهی و حقوقی به مسائل اخلاقی و عرفانی اشاره شده است که جامعیت قرآن کریم در زمینه های علوم انسانی را نشان می دهد.
/ 0 نظر / 8 بازدید