کجا بودیم و به کجا رسیدیم!

 احمدی نژاد ادامه داد: یک روز می‌گفتند برنامه هسته‌ای نباید داشته باشید، در حالی که امروز می‌گویند بیاید با هم همکاری کنیم. وضعیت هسته‌ای ایران تثبیت شده است و امروز فعالیت هسته‌ای ایران برای همه کشورهای یک امر عادی، قطعی تلقی می‌شود.
وی با بیان اینکه روزی به ما می‌گفتند باید فقط درباره موضوع هسته‌ای مذاکره کنیم و ما امتناع می کردیم، تصریح کرد: امروز به ما می‌گویند بیاید برای همکاری در سطح بین المللی و حل مسائل جهانی با هم گفتگو و راه حل پیدا کنیم. بنابراین ببینید از کجا به کجا رسیده‌ایم.
رئیس جمهور تاکید کرد: آنها نمی‌خواستند عظمت، عزت و بزرگی ملت ایران به کرسی بنشیند ولی امروز به فضل الهی عظمت، عزت و بزرگی ملت ایران به کرسی نشسته است.
احمدی نژاد علت به کرسی نشستن بزرگی و عظمت ملت ایران را ایستادگی بی‌نظیر و تاریخی ملت در مقابل قدرت‌های زورگوی جهانی برشمرد و گفت: اما علت بالاتر در این پیروزی لطف و عنایت مولایمان امام عصر (عج) بوده است.
وی افزود: آن موقع به ما می‌گفتند برنامه هسته‌ای‌تان را باید تعطیل کنید اما امروز برای تبادل سوخت هسته‌ای، ساخت نیروگاه و راکتور‌های هسته‌ای اعلام آمادگی می‌کنند که می‌بینیم از موضع تقابل به موضع تعامل و همکاری رسیدند.
رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود خطاب به دولت آمریکا و کشورهای غربی گفت: شما چند سال مقابله با ملت ایران، تحریم، قطعنامه، تهدید و حمله نظامی را تجربه‌ کرده‌اید و نتیجه‌اش را دیدید و امروز می‌گویید که می‌خواهید رفتار خود را عوض کنید. بسیار خوب ما استقبال می‌کنیم؛ هر دستی که صادقانه به سمت ما دراز شود آن را می‌فشاریم، اما اگر کسی به دنبال توطئه، طراحی و بی‌صداقتی باشد پاسخ ملت ما به او همان پاسخ قاطعی است که به آقای بوش و اذناب بوش داده است.
احمدی نژاد خطاب به مردم گفت: ما در مسیر درستی در حال حرکت هستیم و به فضل الهی گام به گام به سمت قله‌های عزت حرکت می‌کنیم. مطلقا از همکاری درست، قانونی و همکاری که همه حقوق ملت ایران در آن حفظ شود، نگرانی نداریم و کار را دنبال خواهیم کرد.
احمدی نژاد در ادامه سخنان خود خطاب به برخی از افراد داخلی اظهار داشت: خاطرتان هست وقتی فشارهای دشمن به نقطه اوج رسیده بود بعضی از مدعیان در داخل کشور به جای مقابله با دشمن تحت شعارهایی مثل تدبیر و تعقل فرزندان ملت و ملت را به سازش دعوت می‌کردند و به مثابه ستون پنجم دشمن تلاش می‌کردند پشت جبهه ملت را خالی کنند.
وی اضافه کرد: چقدر سخنرانی می‌کردند و به دولت تهمت زدند و چقدر حرف‌های بی ربط زدند که شما با ایستادگی‌تان کشور را به خطر می‌اندازید. حالا که به فضل الهی با ایستادگی ملت و رهبری عزیز با عنایت ویژه امام عصر (عج) حقوق هسته‌ای ایران، غنی سازی، فن آوری و توانمندی ملت ایران تثبیت شده است و به رسمیت شناخته شده است و دوران بهره برداری از آن استقامت‌ها و فن آوری‌ها فرا رسیده است عده‌ای به شدت انقلابی شده‌اند.
رئیس جمهور در همین خصوص عنوان داشت: ما از انقلابی شدن آنها استقبال می‌کنیم از اینکه آنها هم متوجه شده‌اند مقاومت در برابر زیاده خواهی‌‌های دشمنان بهترین راه است ما خدا را شکر می‌کنیم اما انتظار نداریم پیروزی‌های ملت و دستاوردهای عظیم ملت را به بهانه‌‌های گوناگون زیر سوال ببرند.

/ 1 نظر / 7 بازدید
جواد اقایی

ما را کبوترانه وفا دار کرده است آزاد کرده است و گرفتار کرده است.... ولادتش مبارک باد کربلا ببینمتان یا علی[گل]