شورای حقوق بشر سازمان ملل به گزارش گلدستون رای مثبت داد

خبرگزاری فارس: شورای حقوق بشر سازمان ملل در جلسه امروز خود زیر بار فشار کشورهای غربی نرفت و با 25رای موافق به گزارش گلدستون در رابطه با جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در جنگ 22 روزه غزه رای مثبت داد.

به گزارش مانیتورینگ فارس به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، با وجود تلاش کشورهای غربی برای به تاخیر انداختن تصمیم‌گیری درباره گزارش گلدستون، شورای حقوق بشر سازمان ملل با 25 رای موافق و 6رای مخالف و 11رای ممتنع، به گزارش گلدستون رای مثبت داد.
بر این اساس، کشورهای آرژانتین، برزیل، بحرین، بولیوی، اندونزی، آفریقای جنوبی، اردن، پاکستان، روسیه، زامبیا، چین، سنگال، شیلی، فیلیپین، قطر، عربستان، غنا، نیجریه، هند، جیبوتی، کوبا، مصر، نیکاراگوئه، بنگلادش، لیبریا و موریتانی به گزارش گلدستون رای مثبت داده‌اند.
این در حالی است که 6کشور آمریکا، ایتالیا، اوکراین، اسلوواکی، هلند و مجارستان به این گزارش رای منفی دادند.
کامرون،بوسنی،بورکینافاسو،گابن،ژاپن،مکزیک،نروژ،بلژیک،کره جنوبی،اسلونی و اروگوئه 11 کشوری هستند که به این گزارش رای ممتنع دادند.
بنابر این گزارش با اصلاحاتی که در آخرین لحظات جلسه رای گیری بر روی بیانیه پایانی صورت گرفت، گزارش گلدستون توانست اکثریت آرای جلسه را به دست آورد.
این در حالی است که کشورهای اروپایی از جمله فرانسه در طول جلسه خواستار به تاخیر انداختن رای گیری بودند.
این اقدام شورای حقوق بشر سازمان ملل با استقبال تشکیلات خودگردان فلسطین و دولت منتخب حماس همراه بوده است.
"ابراهیم الخریشه " نماینده فلسطین در شورای حقوق بشر سازمان ملل پس از تصویب گزارش گلدستون آن را پیروزی بزرگی برای ملت فلسطین در صحنه حقوق بین الملل دانست.


/ 1 نظر / 6 بازدید
طهورا

سلام صبا جان وبلاگ جدید مبارک . عالی است دست گلت درد نکند