گزارشی از یک ناکامی سبز (پروژه "تحریم امتحانات" شکست خورد)

افراد وابسته به گروه سبز تلاش کردند تا با طرح ریزی سناریوی "تحریم امتحانات پایان ترم"، ذهن دانشجویان را از تمرکز بر روی درس ها منحرف کنند ولی با بی اعتنایی دانشجویان، این پروژه سبزها هم شکست خورد.

به گزارش شبکه ایران، شکست پروژه ایجاد التهاب در دانشگاه ها در روز 16 آذر، اعضای وابسته به گروه موسوم به سبز را به طراحی یک پروژه جدید برای ایجاد تنش در دانشگاه واداشت.

این افراد تلاش کردند تا با طرح ریزی سناریوی "تحریم امتحانات پایان ترم"، ذهن دانشجویان را از تمرکز بر روی درس ها منحرف کنند و فضای درگیری و تنش را که با هوشیاری دانشجویان در روز دانشجو کنترل شده بود، در دانشگاه ها احیا کنند.

در این میان، نکته قابل توجه، حمایت و پوشش گسترده رسانه های خبری ماهواره ای نظیر شبکه بی بی سی فارسی و صدای آمریکا و رسانه های اینترنتی بیگانه از این پروژه بود.

این رسانه ها که سعی داشتند با پوشش گسترده برخی تحرکات دانشجویی همچون روز 16 آذر و ترغیب گروه سبز به  آشوبگری، مسیر علمی دانشگاه ها را دچار انحراف کنند، پس از مشاهده بی تفاوتی اکثر دانشجویان، درصدد حمایت از "پروژه تحریم امتحانات" بر آمدند.

با تمام این تلاش ها، این پروژه هم با ناکامی مواجه شد و هیچگونه اختلالی در امتحانات دانشگاه ها به وجود نیامد.

برگزاری امتحانات دانشگاه امیرکبیر در آرامش کامل

طیف غیر قانونی علامه، وابسته به دفتر تحکیم وحدت که با دستگیری یکی از اعضای اصلی خود در هنگام فرار از دانشگاه با چادر و لباس زنانه، آبروی خود را از دست رفته می دید، تلاش گسترده ای را برای ایجاد اختلال در امتحانات پایان ترم آغاز کرده بود.

اعضای این گروه تندرو با انتشار بیانیه های متعدد و تند در سایت خبرنامه امیرکبیر و همچنین مصاحبه با شبکه انگلیسی بی بی سی فارسی، تلاش کردند تا دانشجویان این دانشگاه را با خود همراه کنند.

با این حال، بی اعتنایی دانشجویان به این درخواست افراطیون باعث شد تا امتحانات این دانشگاه در نهایت ارامش و طبق روال عادی و همیشگی خود برگزار شود.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص برگزاری امتحانات این دانشگاه در ترم اول سال تحصیلی 88-89 اظهار داشت: "تمامی امتحانات دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمان خود و به صورت صحیح برگزار شد و مشکلات پیش آمده بسیار اندک و قابل اغماض بود".

وی با بیان اینکه هم اکنون آماده ورود به ترم جدید هستیم، خاطرنشان کرد: "در زمان برگزاری امتحانات دانشگاه صنعتی امیرکبیر این دانشگاه شاهد برگزاری حدود 35 هزار امتحان بود و فقط تعداد معدودی در امتحانات دانشگاه حاضر نشدند".

پشیمانی دانشجویان سبز دانشگاه خواجه نصیر

همچنین تعدادی از حامیان گروه سبز که به واسطه تبلیغات رسانه‌های ماهواره ای حامی این جریان، از حضور در امتحانات پایان ترم دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی خودداری کرده بودند، با اعلام پشیمانی، خواستار مساعدت دانشگاه و برگزاری امتحان مجدد شدند.

این افراد امروز در مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی تجمع کردند. تجمع‌کنندگان خواستار این بودند که مسئولان دانشگاه تمهیداتی را فراهم کنند تا از آنان امتحان مجدد اخذ شود.

پیش از آغاز ایام امتحانات، برخی سایت های وابسته به جریان سبز در برنامه ای هماهنگ با شبکه های ماهواره ای بیگانه، طی اخباری دانشجویان این دانشگاه را تشویق می‌کردند که در اعتراض به دستگیری برخی آشوبگران، در امتحانات پایان ترم حضور نیابند اما این پروژه آنان با حضور اکثریت دانشجویان در امتحانات با شکست روبرو شد.

گفتنی است که اقدامات رسانه های بیگانه حتی نتوانست نظر مثبت اعضای انجمن اسلامی این دانشگاه را نیز جلب کند و اعضای این انجمن، با انتشار بیانیه خواستار حضور تمامی دانشجویان در امتحانات پایان ترم شدند.

تحرک برخی اساتید برای تحریم امتحانات دانشگاه تهران

از چند هفته پیش، برخی اساتید دانشکده حقوق دانشگاه تهران اعم از صادق زیباکلام و الهه کولایی، عضو جبهه مشارکت، در صدد بودند تا با روحیه دادن به سرکردگان دانشجویی حامی گروه سبز و بوی‍ژه سران انجمن اسلامی این دانشکده، روحیه ساختارشکنانه آنها را مجددا احیا کنند.

این اساتید ضمن تشویق دانشجویان افراطی برای بر هم زدن امتحانات پایان ترم، قول های مساعدی را نیز در خصوص همکاری با این افراد داده بودند.

با این حال، اکثر دانشجویان این دانشگاه، به خصوص دانشجویان رشته های پزشکی و دارو سازی و دندان پزشکی نسبت به این تحرکات اعتراض کردند.

 این دانشجویان که به دلیل افراط گری های برخی دانشجویان، امتحاناتشان در خردادماه به تعویق افتاده بود، اعلام نارضایتی خود را از این مسئله عنوان کردند.

با تمام این احوالات، امتحانات این دانشگاه هم طبق روند عادی و همیشگی خود و در نهایت آرامش، در یک فضای علمی مناسب که شایسته نماد علمی کشور است، برگزار شد و پروژه تحریم امتحانات توسط افراطیون باز هم شکست خورد.

گفتنی است که در طی هفته های گذشته، شبکه های ماهواره ای تلاش داشتند تا با پخش مصاحبه های متعدد با برخی از دانشجویان سابق این دانشگاه که اکنون در کشورهای خارجی زندگی می کنند ، نظیر احمد باطبی، فضای آرام علمی نماد آموزشی کشور را ملتهب کنند.

دانشگاه صنعتی شریف و بی اعتنایی به سبزها

حامیان آقای موسوی در نظر داشتند با برگزاری تجمعی مقابل دفتر ریاست دانشگاه، در روند برگزاری امتحانات پایان ترم این دانشگاه اخلال کرده و امتحانات را به تعویق بیندازند.

این گروه با تحریک و حمایت رسانه های ماهواره ای، دانشجویان را تهدید کرده بودند که اگر در امتحانات شرکت کنند، برای آنان مزاحمت ایجاد می کنند.

با این حال، تجمع بی رمق و حدودا 20 نفره این افراد در زمان امتحانات، نتوانست مانع حضور دانشجویان بر سر جلسه امتحانات شود و تمامی امتحانات این دانشگاه، طبق برنامه از پیش تعیین شده برگزار شد.

دانشجویان دانشگاه آزاد تهران جنوب به اغتشاشگران "نه" گفتند

برخی از دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه تهران جنوب که سابقه دستگیری در تجمعات غیرقانونی را در کارنامه خود داشتند، با انشتار بیانیه هایی، درصدد بودند تا دانشجویان این دانشگاه را ترغیب به "تحریم امتحانات" کنند.

این افراد با انتشار اخبار کذب و غیر واقعی درباره دستگیری و بازداشت برخی از دانشجویان این دانشگاه، سعی داشتند تا احساسات دانشجویان را تحریک کنند و به این تزتیب، فضا را برای برهم زدن امتحانات محیا کنند.

با وجود تلاش های گسترده این افراد، امتحانات این دانشگاه طبق برنامه و بدون هیچ مشکلی برگزار شد.

ناکامی در برهم زدن جریان امتحانات، مایه مزاح دانشجویان این دانشگاه شده است؛ به نحوی که دانشجویان می گویند "تا به حال، امتحانات با این نظم و آرامش برگزار نشده بود"!

نکته جالب اینجاست که شبکه تلویزیونی "صدای آمریکا" با پخش تصاویر تجمع صنفی دانشجویان این دانشگاه در ابتدای سال تحصیلی، این تصاویر را مربوط به تجمع دانشجویان برای "لغو امتحانات پایان ترم" نامید!

 

 منبع اصلی خبر : http://www.inn.ir/newsdetail.aspx?id=34583


/ 0 نظر / 8 بازدید