تحلیل افشاگرانه شهید همت قبل از عملیات والفجر

شهید محمدابراهیم همت فرمانده اسطوره ای لشگر 27 محمد رسول الله (ص) از جمله شهدای بزرگوار دوران دفاع مقدس است که ایمان ، صلابت و درایت کم نظیرش برای همگان شگفتی آور و تحسین برانگیز بود. شهید همت تنها یک فرمانده نظامی نبود. او عارفی پاکباخته ، مومنی ولایت مدار ، استراتژیستی تیزبین و تحلیل گری بابصیرت بود که در مسیر فعالیت اعتقادی - اجتماعی – سیاسی خود سره از ناسره به خوبی تشخیص می داد .

شهید همت قبل از آغاز عملیات شکوهمند والفجر در جمع رزمندگان تحت امر خود سخنان مبسوط و افشاگرانه ای ایراد کرد که عمق بصیرت سیاسی و درک راهبردی او را در خصوص مسائل داخلی ، منطقه ای و بین المللی را نشان می دهد.در این تحلیل راهبردی ، شهید همت با اشاره به پیوندهای بین نهضت آزادی ، بنی صدر ، منافقین و دیگر جریان های وابسته داخلی با راهبردهای منطقه ای آمریکا و رژیم صهیونیستی ، دلایل آغاز جنگ تحمیلی از جانب حکومت صدام علیه جمهوری اسلامی ایران بر اساس این پیوندها را به خوبی تشریح می کند.

شهید همت در این سخنرانی همچنین به ارائه راه های مقابله با حرکت پیچیده دشمن پرداخته و حرکت در مسیر و تبعیت از ولایت را به عنوان مشی اصلی حال و آینده نیروهای مومن و حزب الله عنوان می کند و می گوید:


«طبق دستورات ولایت امروز در جامعه انقلاب اسلامی ما دو روند بیشتر نداریم: امامت و امت، امامت و حزب الله والسلام. خط سومی نداریم. در این روند و در این قانون و در این چارچوب، باید اطاعت محض از دستورات ولایت سمبل فکری و عقیدتی و انسجام روحی و معنوی برای یک مؤمن و یک انسان حزب الله باشد و خواهد بود.»

 

مطلب کامل را در سایت رجانیوز مطالعه بفرمایید 

  http://rajanews.com/detail.asp?id=38573

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
طهورا

هر کسی اگر مسئولیت پذیرفتن حق را ، انتخاب کرده است ، و هر کسی که می داند مسئولیت شیعه بودن یعنی چه ، مسولیت آزاده انسان بودن یعنی چه ، باید بداند که در نبرد همیشه تاریخ و همیشه زمان و همه جای زمین - که همه صحنه ها کربلاست ، و همه ماهها محرم و همه روزها عاشورا - باید انتخاب کند : یا خون را ، یا پیام را ، یا حسین بودن را ، یا زینب بودن را ، یا آنچنان مُردن را ، یا اینچنین ماندن را انان که رفتند کاری حسینی کردند , اينان كه مانده اند بايد زينبي باشند وگرنه يزيدي اند دكتر علي شريعتي

سيمرغ

سلام ...... خسته نباشيد ...... وبلاگ زيبا و عالي داريد . به اميد هر ظهور هر چه زودتر آقا و تحويل اين انقلاب به دست ايشان . موفق و پيروز باشيد .

صبا منتظر منجي

ما رشادت و ولایتمداری را از همتها به ارث بردیم. ارث ژن که افتخار نمیشهف قابل توجه پسرای شهید همتها