صعود سبز-سقوط سبز

منبع: http://snn.ir/NewsContent.aspx?newsid=116363

آنچنان که خداوند می فرمایند مکر خداوند مکرشان را به خودشان باز میگرداند. آنچه مورد غفلت دشمنان اسلام بوده است ، ماهیت مقدسات در اسلام می باشد.

  محمد معدن کن - گروه اندیشه - انتخابات اخیر به عنوان یکی از پر اهمیت ترین وقایع عمر پر برکت انقلاب اسلامی ، دارای تجربیات بی نظیری بود. تجربیاتی که با توجه به آنها ، ظرفیتهای نظام افزایش یافته و آسیب پذیری آنرا به حداقل می رساند.

از جمله اتفاقات بی نظیری که در این دوران واقع شد انتخاب رنگ سبز به عنوان رنگ انقلاب مخملی در ایران می باشد. رنگی که سالها با اعتقادات و مقدسات مردم این سرزمین گره خورده است.

رنگی که علاوه بر تاثیرات روحی ، روانی آن بر افراد ، تاثیرات عمیق معنوی نیز بر مردم ایران اسلامی دارد. از آنجا که این روزها بر همگان واضح گردیده است که حداقل یک سال به صورت مستقیم برای آسیب رسانی به نظام در انتخابابت 22 خرداد 88 برنامه ریزی شده بود ، انتخاب رنگ سبز از طرف طراحان این وقایع قابل بررسی می باشد.

 هدف از انتخاب یک رنگ در انقلاب های مخملی در وهله اول ایجاد همگرایی بین طرفداران و سپس ایجاد ذهنیت "اکثریت بودن" طیف استفاده کننده از آن رنگ می باشد. برنامه ریزان انقلابهای مخملی ، با هدف قرار دادن کشاندن مردم در خیابانها به عنوان اهرم فشار بر حکومت ، همواره به دنبال راهکار هایی برای اتصال بیشتر مردم به آن جریان بوده اند.

برای همراه کردن مردم ، لازم است راهکارهایی اندیشیده شود که به صورت پایدار و طولانی مدت از آن استفاده شود. در این میان راههای مختلفی به نظر میرسد از جمله دستاویز قرار دادن مشکلات اقتصادی ، دستاویز قرار دادن اعتقادات ، دستاویز قرار دادن امید به آینده و ... .

 در این میان در کشور ما به عنوان کشور شیعی ، یکی از راهها ، "دستاویز قرار دادن اعتقادات" می باشد. با توجه به اینکه ملت ایران با صداقت و تا پای جان بر سر اعتقادات خویش ایستاده است ، دشمن را در این نقطه مورد طمع قرار داده است که با سوء استفاده از اعتقادات و مقدسات و همچنین پوشاندن باطل در لباس حق ، برای ایجاد اتصال بین جریان "حکومت ستیز" و مردم تلاش کند.

در این حوزه هدف دوم از به میدان کشیدن مقدسات ، "تقدس زدایی" در صورت شکست طرح می باشد به نظر بازی دو سر برد است. آنچنان که تا اینجا گفته شد دیده می شود دشمن با طراحی دقیق ، به یک بازی مطمئن با نظام در این زمین(یعنی به میدان آوردن مقدسات) آمده است.

 ولی آنچنان که خداوند می فرمایند مکر خداوند مکرشان را به خودشان باز میگرداند. آنچه مورد غفلت دشمنان اسلام بوده است ، ماهیت مقدسات در اسلام می باشد. ماهیتی که خداوند به زیبایی در قرآن در مورد این کتاب آسمانی می فرمایند : "ما قرآن را که برای مومنان مایه شفا و رحمت است فرومیفرستیم و ستمکاران را جز زیان نمی افزاید".(آیه 82 سوره اسراء) .

در این کلام روشن خداوند قرآن را که مایه رحمت بر مومنان است مایه زیان و گمراهی بیشتر ستمکاران اعلام می کنند. شاید تجربه این روزها نشان داد خیلی از مقدسات اسلامی ، امروز همین خاصیت را دارند. رنگ سبز به عنوان یکی از رنگ های مقدس مردم مسلمان ایران نیز امروز برای عده ای ستمکار و منافق مایه زیان و گمراهی قرار گرفته است و همانند طنابی آنها را وارد چاهی کرده که راه برگشت ندارند ولی برای نظام اسلام و مومنان مایه هدایت و رحمت قرار گرفته است.

 این رنگ که امروز به خوبی امتحان خود را پس داد ، نشان داد نه تنها به عنوان دستاویز منافقین و ستمکاران برای ضربه به انقلاب اسلامی نخواهد بود بلکه به عنوان سلاحی خودکار ، دشمنان و منافقین خارجی و داخلی را به اعماق جهنم فرو می برد و برای آنها جز زیان نبوده و انشاالله نخواهد بود.

/ 4 نظر / 8 بازدید
طهورا

و مکروا و مکرالله واله خیر الماکرین سبز رنگ ولایت است نه رنگ دروغ و تزویر و خیانت . قسم به خون شهدا آن را از متقلبین و خائنین پس خواهیم گرفت. سبز فقط سبز علی / رهبر فقط سید علی

ش

با سلام اقای ش هستم همان جا که من بودم مگر شما هم نبودید ؟

ش

فعلا که زیر لاشه متعفن روسها دارید عرق شرم می ریزید