هاشمی، اساسنامه جدید دانشگاه آزاد را "مانع تراشی" مسئولان دانست!

موضوعی که آقای هاشمی "تشدید موانع" از سوی برخی مسئولان نامیده، مصوبه‌ای است که هم اکنون او و دیگر اعضای هیات موسس دانشگاه آزاد را موظف کرده تا از آنچه وقف اموال این دانشگاه خوانده می‌شود، چشم پوشی و در مسیر قانونی حرکت کنند
 
 
 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از دیدار با اصلاح طلبان و متهمان آزاد شده ناآرامی های سال گذشته، امروززدر جمع تعدادی از اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه آزاد حاضر شد و اساسنامه جدید دانشگاه آزاد را "تشدید موانع از سوی مسئولان" دانست.

آقای هاشمی که روز گذشته متهمان ناآرامی‌های سال گذشته را
به استقامت فراخوانده است
، مدعی شد که از زمان ابلاغ سند چشم انداز توسط مقام معظم رهبری حرکت چشمگیری در این زمینه دیده نمی‌شود.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد پس از آنکه دانشگاه آزاد را "شجره طیبه‌" و "درختی تناور در کشور و منطقه" نام گذاشت، ادعا کرد که دانشگاه آزاد بسیاری از وظایف دولت را بر دوش دارد اما برخی مسئولان برای آن مانع تراشی می کنند.

وی گفت: متاسفانه گاهی مشاهده می‌شود که برخی مسوولان به جای حمایت و تسهیل در امور این دانشگاه که بسیاری از وظایف دولت را بر دوش دارند موانع را تشدید نموده و یا دست اندازهایی ایجاد می‌کنند.

گرچه آقای هاشمی درباره آنچه "تشدید موانع" نامید، توضیحی نداد اما پس از آنکه به تمجبد از اقدام دانشگاه آزاد درباره اموال و دارایی های آن پرداخت، مشخص کرد که سخنان وی در اعتراض به اساسنامه ابلاغ شده دانشگاه آزاد از سوی رئیس جمهور است.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اقدام این دانشگاه را درباره اموال آن "حرکتی خیرخواهانه" خواند و گفت: به گفته صاحب نظران اکنون دانشگاه آزاد به بزرگ‌ترین وقف دنیا و جهان اسلام تبدیل شده است.

اشاره آقای هاشمی به وقف اموال دانشگاه آزاد است؛ موضوعی که عبدالله جاسبی، رئیس این دانشگاه، سال گذشته مدعی شد که صیغه آن هم خوانده شده است.

اما بر پایه اسناسنامه اصلاح شده دانشگاه آزاد که پس از 40 ماه بررسی و کار کارشناسی در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و هفته گذشته از سوی دکتر احمدی نژاد، رئیس این شورا ابلاغ شد، هیأت موسس دانشگاه آزاد حق وقف اموال آن را ندارد.

شاید بر همین اساس بود که آقای هاشمی به همراه دیگر اعضای این هیئت ترجیح دادند، در واکنش به این مصوبه لازم الاجرا، آن را "خلاف شرع و قانون اساسی" عنوان کنند!

هیات موسس دانشگاه آزاد مدعی شده است که اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی مغایر مفاد وقفنامه و اداره امور موقوفات این دانشگاه است.

با این حال، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی حتی اصل اقدام دانشگاه آزاد در وقف اموال آن را غیرقانونی می دانند و خواستار تبعیت این هیئت از قانون شده اند.

در این زمینه، کچوئیان یکی از اعضای این شورا، به شبکه ایران گفت: "مگر دانشگاه آزاد مال شخص است که بتواند اموال را وقف نماید، منابعی که در اختیار دانشگاه آزاد است جزو اموال عمومی است بنابراین امکان وقف در آن دانشگاه وجود ندارد."

مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به تصمیم اعلام شده هیات امنای دانشگاه آزاد پاسخ داد و تاکید کرد که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی قطعی و لازم الاجراست.

بر همین اساس گفته می شود، موضوعی که آقای هاشمی "تشدید موانع" از سوی برخی مسئولان نامیده، همین مصوبه‌ای است که هم اکنون او و دیگر اعضای هیات موسس دانشگاه آزاد را موظف کرده تا از آنچه وقف اموال این دانشگاه خوانده می‌شود، چشم پوشی و در مسیر قانونی حرکت کنند.

گفتنی است، برخی از فعالان دانشگاهی، اصرار مسئولان دانشگاه بر وقف اموال چندین هزار میلیارد تومانی آن را، مرتبط با برخی اهداف شخصی دانسته اند.


منبع

/ 2 نظر / 10 بازدید
طهورا

وقتی جنابان قضات بروی خود نمیاورند و آقازاده ها به همراه اهل و عیال به هرکجا که دلشان میخواهد میروند و زمزمه های پنهان و اشکار پناهندگیشان نیز به گوش میرسد. مشخص است که جناب بی بصیرت هم بر بی بصیرتی شان می افزایند. من متعجبم از اینهمه قول و قرار و مداری که رئیس محترم قوه قضاییه داد چه شد؟

جواد آقایی

سلام "فاین نذهبون؟" کربلا ببینمتان یا علی[گل]