تحریکات رسانه ای بیگانگان برای مخدوش نمودن فلسفه وجودی 13 آبان!

کد: 880809008
‫10:39  - 1388/08/09 09008.jpg با نزدیک شدن 13 آبان روز مبارزه با استکبارجهانی، چند روزی است که تحریکات رسانه ای بیگانگان برای مخدوش نمودن فلسفه وجودی 13 آبان (به عنوان مظهر زنده نگهداشتن انقلاب دوم) و در حاشیه قرار دادن شعار محوری و استراتژیک «مرگ بر آمریکا» به عنوان عامل وحدت بخش در مقابل آمریکای جهانخوار آغاز شده است
به قلم کاظم نمازی

09008.jpg

با نزدیک شدن 13 آبان روز مبارزه با استکبارجهانی، چند روزی است که تحریکات رسانه ای بیگانگان برای مخدوش نمودن فلسفه وجودی 13 آبان (به عنوان مظهر زنده نگهداشتن انقلاب دوم) و در حاشیه قرار دادن شعار محوری و استراتژیک «مرگ بر آمریکا» به عنوان عامل وحدت بخش در مقابل آمریکای جهانخوار آغاز شده است.
گرچه از دشمنان قسم خورده امام خمینی و جمهوری اسلامی ایران توقعی غیر از این نمی رود، کما اینکه وقتی در روز قدس پالس هایی از برخی وادادگان داخلی درون نظام دریافت نمود، موفق شد نیات نهفته و پلید خود را در سایه این وادادگی با شعارهای ساختارشکنانه ای- هرچند محدود- از زبان نااهلان و نامحرمان در حذف اسلام از جمهوریت ( با طرح شعار جمهوری ایرانی) و نیز شعارهای اسرائیل پسند (نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران) به خوبی نشان دهد.
ولی آنچه سوال برانگیز است سکوت سنگین برخی اشخاص حقیقی و حقوقی است که مدعی آتشین خط امام هستند و یا قانوناً و شرعاً مسئولیت حفظ آثار و افکار آن بزرگمرد را به عهده دارند. همانها که به بهانه اهانت به بیت مکرم امام راحل و یک عضو مجمع روحانیون مبارز سریعاً بیانیه صادر می کنند، لیکن در قبال بی حرمتی های صریح به آرمانها و افکار امام- از جمله مسائلی که در روز قدس گذشت و مسائلی که هم اکنون درخصوص 13 آبان از سوی رسانه های بیگانه مطرح می شود- تاکنون حساسیتی از خود نشان نداده اند.
ای کاش حداقل به همین میزان نسبت به آموزه های الهی امام هم احساس نگرانی داشتند.
همانها که داعیه همیشگی «دغدغه کمرنگ شدن خط امام» به مثابه چماقی بر سر رقبای شان- بخوانید انقلاب و مردم پای بند به خط اصیل امام راحل- همیشه بلند است.
از آنجا که جریانات سیاسی و بالاخص نخبگان بنا بر وظیفه ملی و شرعی خود می بایستی فارغ از تعلقات حزبی و شخصی و در بزنگاه های حساس از اصول و آرمانهای امام که یکی از آنها آمریکاستیزی است دفاع منطقی و بی چون و چرا نمایند، ولی این سکوت حیرت آور و وادادگی مستمر، بار دیگر دشمنان قسم خورده امام، انقلاب و مردم را به طمع انداخت تا حساسیت های جریانات سیاسی و نخبگان را برای چندمین بار بیازمایند.
گرچه از هم اکنون پیش بینی می شود که مردم مسلمان و انقلابی ایران اسلامی فارغ از هر گرایش سیاسی و حتی با داشتن هرگونه نقد موجه نسبت به برخی عملکردها و تنها به دلیل دلبستگی به اصل نظام، همچون گذشته- و حتی به دلیل شرایط خاص موجود بسیار پرشورتر- حضور خود را در مراسم سالگرد اشغال لانه جاسوسی آمریکا که به تعبیر امام خمینی انقلاب دوم نام گرفت، با شعار اصولی «مرگ بر آمریکا» به رخ آمریکا و اذناب داخلی اش بکشانند و حیله های شیطان بزرگ را در داخل کشور که یقیناً دارای آثار بیرونی هم خواهد بود خنثی نمایند. همان مردمی که با اتکا به قدرت لایزال الهی و تحت هدایت های پیامبرگونه مقام معظم رهبری تاکنون خلأ برخی نخبگان و جریانات سیاسی را در اینگونه فتنه ها بخصوص وقایع پس از انتخابات اخیر به خوبی جبران نمودند.
این در حالی است که جریانات سیاسی و نخبگان دوستدار انقلاب- علیرغم برخی اختلاف سلیقه ها- همگی حداقل در پای بندی و وفاداری سه اصل «خط اصیل و شفاف امام خمینی(ره)»، «قانون اساسی» و «شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» در مقام ادعا اشتراک نظر دارند.
از این روی 13 آبان محکی است برای اثبات میزان پای بندی واقعی به این ادعاها و آزمونی است دشوار برای کلیه جریانات سیاسی و نخبگان دوستدار انقلاب و اینکه نحوه برخورد آنان با 13 آبان چگونه خواهد بود.
گزینه های قابل تصور توسط جریانات سیاسی و نخبگان دوستدار انقلاب یکی از موارد زیر است:
1- نشان دادن پای بندی به اصول یاد شده بالا و موضع گیری صریح در قبال توطئه انحراف در برگزاری وزین و تأثیرگذار مراسم 13 آبان.
2- سکوت منفعلانه در قبال این توطئه آشکار.
3- اعلام موضع و صدور بیانیه و بهره برداری نازل گروهی و جناحی و به حاشیه راندن شعار مرگ بر آمریکا با طرح مسائل فرعی.
در این ارتباط انتخاب گزینه دوم و سوم بخصوص سکوت در قبال این توطئه و هجمه عریان دشمن به آموزه های امام راحل در تلاش برای به حاشیه کشاندن شعار دشمن شکن مرگ بر آمریکا و جایگزینی شعارهای انحرافی- حتی اگر شعارهای به حقی هم باشد- قطعا چیزی جز رضایت و پایکوبی شیطان بزرگ را درپی نخواهد داشت.
به راستی مگر تلاش آمریکا تاکنون چیزی جز کمرنگ نمودن شعار مرگ بر آمریکا و در نهایت محو تدریجی آن بوده است؟
به هر صورت ارزیابی مردم از جریانات سیاسی و نخبگان در خصوص میزان دلبستگی آنان به کلیت جمهوری اسلامی و پای بندی به آرمان های امام راحل منوط به نحوه انتخاب گزینه های فوق خواهد بود.
به راستی اگر نخبگان و جریانات سیاسی، نام و آبرویی برای خود ذخیره نموده اند و آن را از امام و انقلاب و خون شهدا می دانند- که باید بدانند- آیا نباید آن را برای حفظ آموزه های امام صرف کنند؟قلم پرس

/ 1 نظر / 8 بازدید
خادم الزهرا (داوود)

شبنم شبانگاه، گل ها را زيباتر مي کند؛ نم شبانه اي که بر چهره مان مي نشيند، چهره مان را در نگاه خدا دوست داشتني تر مي سازد.... ............................................................ اهل آسمان و زمين بوسيله ي ظهور او خوشحال مي شوند. پرندگان هوا و ماهيان دريا نيز با ظهور او شادي مي کنند. امام صادق عليه السلام ........................................................ اللهم عجل في فرج مولانا صاحب العصر و الزمان.... التماس دعا یا علی...