رسایی: نقش هاشمی در فتنه اخیر پررنگ بود

نماینده تهران در مجلس گفت: متاسفانه با بازخوانی عملکرد و موضعگیری آقای هاشمی در فتنه اخیر، بویژه در نوشتن آن نامه بدون سلام و والسلام به رهبری (و تهدید به اغتشاشات) ، نقش ایشان را در فتنه پررنگ می بینیم
 
 
به گزارش شبکه ایران، حجت الاسلام حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس شوری اسلامی، با انتقاد از مواضع اخیر برخی خواص، نقش هاشمی رفسنجانی را در فتنه سال گذشته پررنگ دانست.

وی که عصر دیروز، علیرغم مخالفت ها و کارشکنی های گسترده رئیس دانشگاه آزاد اهواز، در جمع دانشجویان این دانشگاه و در محل نمازخانه آن سخن می‌گفت، اظهار داشت: طبق قانون دانشگاه آزاد و ریاست آن حق لغو این برنامه را نداشتند و احتمال می رود تنها علت لغو آن اظهارات اخیر بنده در خصوص هیئت موسس این دانشگاه باشد.

رسایی خطاب به هیئت موسس این دانشگاه افزود: کاری نکنید همان گونه که اسلامی بودن این دانشگاه زیر سوال رفته، آزاد بودن آن نیز به زیر سوال برود.


* لاریجانی با تنفس مصنوعی، جریان فتنه را نجات می‌دهد

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: لاریجانی در کنار جریان فتنه به تردید افکنی در کار انتخابات و شورای نگهبان می پرداخت و دیدیم که هر موقع جریان فتنه نزدیک به زمین خوردن بود آن را با تنفس مصنوعی نجات می داد.

رسایی در خصوص اینکه چرا اصولگرایان فرد دیگری را برای هیئت رئیسه مجلس انتخاب نمی کنند، افزود: من در ابتدا با انتخاب لاریجانی موافق بودم، ولی با شرایط و اتفاقات پس از انتخابات با انتخاب ایشان در این سمت مخالف هستم، در مجلس نیز تعدادی از نمایندگان این مسئله را قبول دارند و امیدوارم لاریجانی در خرداد ماه امسال جای خود را به شخص دیگری که صلاحیت این جایگاه را داشته باشد، بدهد.


* چرا شکایت ملت از موسوی روی زمین ماند؟

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس همچنین گفت: چرا هنگامی که میر حسین موسوی از چند روزنامه شکایت می کند، این مسئله فورا رسیدگی می شود، ولی شکایت ملت از موسوی روی زمین می ماند.


* برکناری معاون وقت اطلاعات به خاطر پیگیری پرونده مهدی هاشمی

به گزارش شبکه خبر دانشجو، وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحث مهدی هاشمی و خروج وی از کشور به درخواست پدرش خاطرنشان کرد: مشکلات و تخلفات مهدی هاشمی به انتخابات 88 بر نمی گردد، بلکه اولین پرونده تخلف وی مربوط به دهه 70 می باشد.

 رسایی تصریح کرد: در آن زمان نیز معاون وقت وزیر اطلاعات به دلیل پی گیری این پرونده از سمت خود در وزارت اطلاعات اخراج شد.

این نماینده مجلس با انتقادات از روابط گسترده مهدی هاشمی با مدیران دانشگاه آزاد گفت: مهدی هاشمی فرزند مدیریت ناسالم دانشگاه آزاد است و شرایط حاکم بر مدیریت این دانشگاه در تقویت و تحکیم موقعیت مهدی هاشمی موثر بوده است.

نماینده تهران در مجلس گفت: در حال حاضر مهدی هاشمی در لندن همانند سلمان رشدی مرتد زندگی می کند که این به تنهایی برای محاکمه او کافی است.


* نقش هاشمی در فتنه اخیر پررنگ بود

رسایی در پایان در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا آقای هاشمی از مصادیق ریزش های انقلاب در فتنه اخیر می باشد؟ گفت: برای بررسی این موضوع باید نقش وی را در جریان وقایع اخیر بازخوانی کنید؛ ولی متاسفانه با بازخوانی عملکرد و موضعگیری آقای هاشمی در فتنه اخیر، بویژه در نوشتن آن نامه بدون سلام و والسلام به رهبری، نقش ایشان را در فتنه پررنگ می بینیم.


منبع

/ 0 نظر / 8 بازدید